پرسشنامه رضایت شغلی مینه سوتا

اگر قصد دارید بدون دخیل کردن تفاوت‌های جنسیتی و کاملا عادلانه از کارمندانتان میزان رضایتشان را بسنجید لازم است از پرسشنامه رضایت شغلی مینه سوتا (Minnesota Satisfaction Questionnaire) استفاده کنید. 

پرسشنامه رضایت شغلی مینه سوتا (MSQ) یکی از انواع پرسشنامه‌های منابع انسانی است. سنجش رضایت کارمندان از طریق انواع پرسشنامه‌ رضایت شغلی، به هر سازمانی کمک می‌کند که احساسات مختلف کارمندانش درباره جنبه‌های مختلف موقعیت هر شغل را بسنجد و موانع و مشکلات احتمالی آن‌ها برای بهره‌وری بیشتر در کار را برطرف کند.

پرسشنامه رضایت شغلی مینه‌سوتا چیست؟

پرسشنامه رضایت شغلی مینه سوتا برای سنجش میزان رضایت کارمندان در محیط کاری ایجاد شد. بعدها و در سال 1967، ویس (Weiss) و دیگر همکارانش این پرسشنامه را به نسخه‌ای کوتاه‌تر تقسیم کردند و در آن از 20 سوال با طیف لیکرت 5 تایی استفاده کردند. 

پرسشنامه اصلی سنجش رضایت شغلی مینه سوتا این 20 مورد را می‌سنجد: 

1. استفاده از تمام توانایی‌ها در محیط کار

2. دستاوردهای کاری

3. فعالیت‌های کاری

4. پیشرفت کاری

5. اعتبار شغلی

6. قوانین شرکتی

7. پاداش‌ها

8. همکاران

9. خلاقیت در محیط کار

10. استقلال در محیط کار

11. ارزش‌های اخلاقی

12. به رسمیت شناخته شدن در محیط کار

13. مسئولیت‌های شغلی

14. امنیت شغلی

15. جایگاه اجتماعی شغل

16. خدمات اجتماعی شغل

17. روابط انسانی در محیط کار

18. موارد فنی کاری

19. تنوع پذیری در کار

20. شرایط کاری

تفاوت دو نسخه بلند رضایت سنجی شغلی مینه سوتا که در سال‌های 1967 و 1977 منتشر شده‌اند در نام‌گذاری گزینه‌های لیکرت آن‌هاست. اما تفاوت نسخه بلند و کوتاه آن در تعداد سوالات و زمان پاسخ‌دهی به آن‌هاست. 

زمان تقریبی پاسخدهی به نسخه بلند این پرسشنامه 20 دقیقه است اما نسخه کوتاه آن فقط به 5 دقیقه زمان برای پر کردن نیاز دارد. 

ما در این‌جا برای شما نسخه آنلاین و کوتاه شده رضایت‌سنجی مینه سوتا را قرار داده‌ایم تا بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید و برای همکارانتان بفرستید و نتایج آن را به صورت آنی تحلیل کنید. 

چطور نتایج پرسشنامه رضایت شغلی مینه سوتا را تحلیل کنیم؟

نسخه کوتاه پرسشنامه رضایت شغلی مینه‌سوتا شامل 20 سوال است که با طیف لیکرت 5 تایی پرسیده می‌شود. با تحلیل عاملی از 20 فاکتور موجود در سوالات می‌توان به دو فاکتور رضایت بیرونی و درونی پی برد. نمرات هر یک از این دو عامل را به علاوه عامل کلی را هم می‌توان به راحتی به دست آورد.  

چطور پرسشنامه رضایت شغلی مینه سوتا را در پرس‌لاین بسازیم؟

ساخت پرسشنامه آنلاین در پرس‌لاین بسیار ساده و راحت است. شما می‌توانید از نمونه پرسشنامه آنلاین و آماده آن به صورت رایگان و پس از ثبت نام در پرس‌لاین استفاده کنید و آن را برای همکارانتان ارسال کنید. برای ساخت این پرسشنامه می‌توانید از ویژگی احراز هویت هم استفاده کنید تا پس از فعالسازی فقط دپارتمان خاص یا بخش خاصی از سازمانتان به آن دسترسی داشته باشند دسترسی دیگر افراد به پرسشنامه را محدود کنید و جواب‌های صحیحی بگیرید. 

همچنین برای سنجش رضایت هر دپارتمان لازم هم نیست که پرسشنامه‌ای جدا ایجاد کنید؛ بلکه با همان یک پرسشنامه می‌توانید از تمام کارمندان نظرسنجی کرده و نهایتا در بخش گزارش، آمار هر بخش را به صورت جداگانه دریافت کنید. برای این منظور کافیست در ابتدای سوالات از طریق افزودن شرط به پرسشنامه و استفاده از امکان گروه سوال، از هر کارمند بپرسید که در کدام بخش مشغول فعالیت است و با قرار دادن شرط او را به سوالات مربوط به بخش خود هدایت کنید. برای آشنایی بیشتر با این ویژگی‌ها می‌توانید از مقالات راهنما و ویدئوهای راهنمای آن‌ها استفاده کنید یا برای راهنمایی بیشتر با ایمیل Support@porsline.ir در ارتباط باشید. 

نمونه فرم نظرسنجی و نمونه پرسشنامه‌های مرتبط