فرم نظرسنجی دوره مجازی و کارگاه آموزشی

فرض کنید دوره آموزشی یا کارگاهی برگزار کرده‌اید، چطور متوجه می‌شوید که کیفیت دوره آموزشی مناسب بوده و چند درصد از شرکت‌کنندگان از دوره رضایت داشته‌اند؟

دانستن میزان رضایت شرکت‌کنندگان از این نظر حائز اهمیت است که مهمترین راه تبلیغات دوره آموزشی برای شما تبلیغ دهان به دهان است. اگر شرکت‌کنندگان از دوره آموزشی شما راضی نباشند و در فضای اجتماعی از کیفیت اجرا و نحوه اجرای دوره شما بد بگویند، این شهرت بد به ضرر شما تمام می‌شود. پس به کمک فرم نظرسنجی دوره آموزشی پیش از این‌که شهرتتان بد شود از شرکت‌کنندگان نظرسنجی کنید و نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید.

فرم نظرسنجی دوره آموزشی چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

ارزیابی دوره آموزشی مهم‌ترین بخش پس از اجرای آن است چراکه با ارزیابی و نظرسنجی از دوره آموزشی متوجه نقاط ضعف و قوت خود خواهید شد. به کمک ارزیابی پس از دوره آموزشی متوجه می‌شوید که چقدر این کارگاه توانسته برای مخاطبانتان ارزش بیافریند و کدام قسمت‌های آن نیاز به بهبود دارد.

شما پس از هر دوره آموزشی آنلاین یا کارگاه حضوری می‌توانید از جنبه‌های مختلف آن ارزیابی به عمل آورید. از ساختار درسی گرفته تا ارزیابی استاد، مواد درسی، مواد کمک آموزشی، روش تدریس، کیفیت برگزاری آنلاین دوره.

به کمک داده‌های به دست آمده از فرم نظرسنجی آموزش مجازی، مدرس‌ها می‌توانند مهارت‌های تدریس خود را بهبود دهند و موسسه آموزشی نیز کیفیت آموزشی خود را افزایش دهد. فرم آنلاین نظرسنجی کارگاه و دوره آموزشی به سه جهت به شما کمک می‌کند:

 • این فرم به دانش‌جویان و دانش‌آموزها کمک می‌کند که نگرانی‌ها و نظرات خود را منتشر کنند و تجربه بهتری از تدریس داشته باشند.
 • فرم ارزیابی کارگاه به اساتید و مدرسان کمک می‌کند بدانند چه مطالبی مفید بوده و به درستی اجرا شده و چه تغییراتی باید در دوره خود ایجاد کنند.
 • این فرم‌ها به شما برای دوره‌های بعدی کمک می‌کند. زمانی‌که کیفیت اجرای این دوره‌ها افزایش یابد، هم به صورت غیر مستقیم تبلیغی برای دوره‌های بعدیست و هم اثربخشی دوره‌هایتان افزایش خواهد یافت.

استفاده از فرم آنلاین نیز هم در دسترس است و هم سرعت جمع‌آوری اطلاعات را افزایش می‌دهد همچنین هزینه بسیار کمتری هم نسبت به فرم‌های کاغذی دارد.

سوالات فرم نظرسنجی دوره مجازی و کارگاه آموزشی

در فرم نظرسنجی دوره مجازی یا فرم ارزیابی کارگاه آموزشی بهتر است از جنبه‌های مختلفی کیفیت برگزاری و نحوه برگزاری دوره را بسنجید. در این‌جا ما از چهار جنبه مختلف سوالات ارزیابی دوره مجازی را بررسی می‌کنیم:

 1. سوالات مختص مدرس و استاد
 • آیا مدرس به اندازه کافی برای کلاس آماده بود؟
 • آیا مدرس علاقه‌ای به رفع اشکالات دانشجویان داشت؟
 • آیا توانستید اشکالاتتان را به درستی توسط مدرس برطرف کنید؟
 1. سوالات مختص مواد درسی
 • آیا تکالیف و تمارین ارائه شده در طول دوره هم‌راستا با هدف دوره بود؟
 • آیا کتاب‌ها، فیلم‌ها، نرم‌افزارها یا دیگر ابزارهای ارائه شده در طول دوره کمکی به افزایش دانش شما کرد؟
 • آیا دوره به گونه‌ای برگزار شد که به شما در فهم موضوع دوره کمک بکند؟
 1. سوالات مختص ساختار دوره آموزشی
 • کلاس تا چه حد شما را برای پیشرفت و دنبال‌کردن درس تشویق کرد؟
 • آیا امتحان پایان دوره، دانش شما درباره موارد درسی را ارزیابی کرد؟
 • آیا از نظر شما نحوه تدریس دوره به اندازه کافی منظم و ساختارمند بود؟
 1. سوالات عمومی کارگاه آموزشی
 • کیفیت برگزاری دوره آموزش مجازی را چطور ارزیابی می‌کنید؟
 • تا چه حد حاضرید این دوره را به دوستان و آشنایان خود توصیه کنید؟
 • به طور کلی، تا چه حد این دوره توانست به انتظارات شما پاسخ دهد؟

چطور فرم نظرسنجی کارگاه و دوره آموزشی حرفه‌ای و پیشرفته بسازیم؟

اگر قصد دارید از دوره‌ها و کارگاه‌های خود نظرسنجی کنید ساده‌ترین راه استفاده از فرم‌ساز آنلاین پرس‌لاین است. به کمک پرس‌لاین می‌توانید فقط با چند درگ و دراپ سوال‌های خود را به شکل‌های مختلف طراحی کنید. از انواع سوالات استفاده کنید تا فرمتان تنوع داشته باشد و پاسخ‌های دقیق‌تری دریافت کنید.

سوالات فرم وبینار و سمینار

آگر می‌خواهید فرم پیشرفته‌تری داشته باشید می‌توانید از امکانات پیشرفته ساخت فرم در پرس‌لاین استفاده کنید. به کمک صفحه تشکر اختصاصی کد تخفیف شرکت در دوره بعدی را برای کسانی فعال کنید که نظرسنجی را تکمیل کرده‌اند.

به کمک ایمیل‌های اطلاع‌رسانی نسخه‌ای از پاسخ‌ها را برای مدرس دوره هم ارسال کنید تا بتواند در جریان ارزیابی قرار گیرد. از ویژگی آپلود فایل استفاده کنید و فیلم‌ها و عکس‌های شرکت‌کنندگان دوره را از آن‌ها دریافت کنید و جزو آلبوم عکس دوره‌های پیشین قرار دهید تا مخاطبان بعدی به شرکت در دوره‌هایتان ترغیب شوند.

از امکان درج اطلاعات مخفی استفاده کنید و فرم را به صورت اختصاصی برای شرکت‌کنندگان بفرستید تا تعامل بهتری با مخاطبانتان داشته باشید.

همین حالا برای ساخت فرم ارزیابی کارگاه در پرس‌لاین ثبت نام کنید و نهایتا اگر سوالی داشتید یا به راهنمایی بیشتری برای ساخت فرم نظرسنجی و ارزیابی دوره آموزشی نیاز داشتید با ایمیل support@porsline.ir در ارتباط باشید.

 

نمونه فرم نظرسنجی و نمونه پرسشنامه‌های مرتبط