نرم افزار فرم ساز آنلاین تحت وب و رایگان‬‎

فرم‌های کاغذی را دور بریزید؛ سادگی و سرعت پُرس‌لاین را جایگزین کنید

پُرس‌لاین نرم افزار فرم ساز آنلاین تحت وب مورد اعتماد در

ایجاد فرم آنلاین

براساس نیاز خود فرم و پرسشنامه آنلاین بسازید یا از نمونه فرم های آماده استفاده کنید.


هوشمندسازی نمایش سوال‌های فرم‫

با افزودن شرط، روابط منطقی تعریف کنید تا براساس هر پاسخ،‌ بلافاصله سوال مرتبطی نمایش داده شود.

طراحی فرم و نظرسنجی آنلاین

رنگ‌بندی و برندینگ خود را در فرم آنلاین اضافه کنید.


تنظیمات فرم و پرسشنامه

به کمک کُد، پاسخ‌دهندگان را احراز هویت کنید و به کمک ثبت موقعیت مکانی، بر روی نقشه، اطلاعات ارزشمندی دریافت کنید.


شیوه‌های متنوع ارسال

لینک فرم، پرسشنامه و نظرسنجی آنلاین را برای مخاطبان، پیامک کنید، در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید، در وب‌سایت قرار دهید و یا ایمیل کنید.

گزارش ساز و فیلتر‌های پیشرفته

بر روی هر بخش از داده‌ها، فیلتر مناسبی اعمال کنید و لینک خاص نمودارهای همان بخش را با ذینفعان به اشتراک بگذارید


API و ذخیره سازی بر روی پایگاه‌های داده محلی

از طریق API داده‌ها را به داشبوردهای مدیریتی یا هر پایگاه داده دیگری متصل کنید و انتقال دهید.

بالاترین سطح پروتکل SSL بر کلیه تبادلات داده اعمال می‌شود تا شما نگران امنیت و حریم خصوصی داده‌ها نباشید.

امکان آپلود فایل، تولید فرم‌ به زبان‌های رایج دنیا، بدون نیاز به هیچ‌گونه سخت‌افزار، تجهیزات جانبی و دانش برنامه‌نویسی، سازگار با موبایل و تبلت

استفاده از فرم‌ آنلاین و پرسشنامه اینترنتی که پاسخ‌دهی به آن برای کاربران ساده، روان و سریع باشد، نکته کلیدی در جذب بازدید‌کننده وب‌سایت و افزایش تعداد مشتریان است. فرم آنلاین در همه جای دنیای وب هست مانند فرم‌ ورود کاربر در اپلیکیشن‌ یا وب سایت، فرم‌ استخدام، فرم ثبت نام کارگاه آموزشی، فرم نظرسنجی وب سایت، فرم اشتراک خبرنامه و … . به همین دلیل توسعه‌دهندگان وب همواره توجه ویژه‌ای به ساخت فرم‌های جذاب برای کاربران دارند و همواره به دنبال نرم افزار فرم ساز تحت وب مانند پُرس‌لاین هستند که API ارائه می‌دهد تا بتوانند آن‌را به راحتی در هرجای وب‌سایت یا اپلیکیشن خود استفاده کنند.
برای ایجاد فرم در پُرس‌لاین تنها چند درگ و دراپ لازم است و کلیه امکانات تصویر‌سازی و رنگ‌بندی فرمها همگی با یک کلیک در اختیار کاربر است.
پُرس‌لاین تنها فرم ساز آنلاین فارسی و رایگان است که برخلاف کلیه نمونه‌های داخلی و بسیاری از فرم ساز‌ های خارجی به فرم آنلاین ماهیت یک تعامل انسانی داده است. در فرم ایجاد‌شده با پُرس‌لاین، پاسخ‌دهنده یکباره با تمامی سوال‌ها که زیر هم چیده شده‌اند و با اسکرول‌کردن باید در آن‌ها غوطه بخورد، روبرو نمی‌شوند، بلکه به مانند یک مکالمه و گفتگوی انسانی به پاسخ‌دهنده یک سوال نشان داده می‌شود، با پاسخ‌دادن به آن به ‌صورت خودکار سوال بعدی نمایش داده می‌شود و ماهیت فرم آنلاین ساخته‌شده با پُرس‌لاین کاملا تعاملی است.

فرم آنلاین، همه جای دنیای وب و اینترنت هست. هر کاربر اینترنت،‌ به‌طور متوسط روزانه با ۱۰ الی ۱۵ فرم آنلاین سر و کار دارد؛ فرم نظرسنجی مشتریان، فرم نظرسنجی همایش، فرم ثبت‌نام، فرم سفارش، فرم رضایت‌سنجی، فرم تماس با ما، فرم استخدام، فرم پیشنهادات، فرم پذیرش، فرم درخواست مرخصی و ده‌ها و شاید صدها نوع فرم دیگر.

از این گستردگی و تنوع فرمها می‌شود استنباط کرد که بسیاری از ما، در مراحل مختلف تحصیلی و کاری، باید فرم یا پرسشنامه آنلاینی را ایجاد و طراحی کنیم. اینجاست که هر یک شروع به گوگل‌کردن عباراتی مثل فرم ساز رایگان ، فرم ساز فارسی یا فرم ساز آنلاین می‌کنیم تا ابزار مطابق با نیاز خود را پیدا کنیم.

اما یک فرم ساز آنلاین فارسی چه امکاناتی باید داشته باشد تا بتوان به آن اتکا کرد؟ کسب‌و‌کارها بهتر است از فرم ساز ها استفاده کنند یا ایجاد و طراحی فرمها را به تیم‌های فنی خود بسپارند؟ از فرم ساز فارسی استفاده شود یا از فرم ساز های خارجی؟

پویان ابراهیمی

سرگروه تحقیقات بازار و هوشمندی تجاری شرکت شاتل

پُرس‌لاین، به ما این امکان را داد تا بتوانیم در کمترین زمان و با بالاترین دقت داده‌هایی را جمع‌آوری کنیم که در روش‌های سنتی برایمان هزینه ریالی و زمانی چند برابری داشت.
دو ویژگی در پُرس‌لاین ما را به مشتری وفادار خود تبدیل کرده است: اول پنل بسیار کاربر‌پسند و دوم، سرعت و چابکی تیم پشتیبانی و توسعه پُرس‌لاین.

عادل طالبی

استراتژیست کسب‌و‌کارهای دیجیتال

پُرس‌لاین یکی از معدود سرویس‌های ایرانیه که به دلیل کاربری بسیار راحت و آسان، من هیچ‌وقت نیاز به راهنما و پشتیبانی پیدا نکردم و این به نظرم مهم‌ترین ویژگی یک SaaS‌ (خدمت نرم افزاری بر بستر ابر) هست که بچه‌های تیم پُرس‌لاین با موفقیت اون رو پیاده‌سازی کردند.

دکتر نوید نظافتی

مدیر گروه مدیریت دولتی دانشگاه شهید بهشتی

پُرس‌لاین، ساخت و توزیع پرسشنامه آنلاین را جذاب و حرفه‌ای و تحلیل داده‌ها را ساده می‌کند. فکر می‌کنم از این پس، دانشجویانی که از پُرس‌لاین استفاده نمی‌کنند، مثل کسانی هستند که در مسابقه اتومبیل‌رانی، پیاده می‌دوند.

ویژگی‌ها و امکانات فرم ساز آنلاین

چه چیزی یک فرم ساز تحت وب را بی‌نظیر و عالی می‌کند؟

  1. باید بتوان به کمک آن، انواع فرم آنلاین برای وب‌سایت، موبایل و هر نوع دستگاهی طراحی کرد.
  2. انعطاف‌پذیر باشد به طوری‌که از ساده‌ترین فرمهای آنلاین گرفته تا پیچیده‌ترین فرمها که دارای شروط و منطق گوناگون هستند را به‌راحتی به کمک آن ایجاد کرد.
  3. نمونه فرم آنلاین با قابلیت ویرایش داشته باشد تا در کمتر از ۵ دقیقه بتوان فرم موردنظر را به کمک آن آماده کرد.
  4. به دانش برنامه‌نویسی احتیاج نداشته باشد.
  5. به نصب و پیاده‌سازی احتیاج نداشته باشد، بر روی زیرساخت امن و قابل اعتمادی قرار گرفته باشد، ساز و کار مشخص بکاپ‌گیری داشته باشد تا نگرانی از بابت از دست‌رفتن داده‌های جمع‌آوری‌شده ایجاد نشود.
  6. کاربرپسند باشد، سرعت لود فرمها بالا باشد و بتوان به صورت آنی(Real-Time) داده‌های جمع‌آوری‌شده را در اختیار داشت.

اگر شش امکان فوق در یک فرم ساز فارسی یا خارجی یافتید، می‌توانید برای شروع روی آن حساب کنید. اما ما معتقدیم در پُرس‌لاین امکاناتی بیشتر از یک فرم ساز آنلاین معمولی را در اختیار کاربران قرار می‌دهیم.

نمونه فرم آنلاین آماده در پُرس‌لاین

برخی از نمونه فرم ها‌ی آنلاین و قابل ویرایش را ببینید:

  • فرم ثبت نام فرم ثبت نام
  • فرم استخدام فرم استخدام
  • فرم ثبت‌نام رویداد فرم ثبت‌نام رویداد
  • فرم تماس با ما فرم تماس با ما

این فرمها را می‌توانید با یک کلیک به حساب کاربری خود در پُرس‌لاین اضافه کنید، اگر مایل به ویرایش در آن‌ها هستید، آن‌ها را ویرایش کنید و یا بلافاصله لینک آن‌را برای مخاطبان خود ارسال کنید یا در وب‌سایت خود قرار دهید.

برای ساخت فرم آنلاین پیچیده، ویژگی‌های مختلفی در پُرس‌لاین وجود دارد مانند افزودن شرط ، افزودن امتیاز ، پایپینگ ، اطلاعات مخفی. پُرس‌لاین، به گواه کاربران، کاربرپسند‌ترین فرم ساز آنلاین فارسی و جایگزین گوگل‌فرم است. برای اطلاع از قیمت‌های انواع حساب کاربری حرفه‌ای و سازمانی پُرس‌لاین، به صفحه قیمت‌ها مراجعه کنید.

از فرم ساز آنلاین پُرس‌لاین استفاده کنم یا از فرم ساز‌ های خارجی؟

به‌طور کلی دو مساله در استفاده از فرم ساز های خارجی برای کاربران ایرانی وجود دارد. اول، بیشتر فرم ساز های خارجی مثلا گوگل‌فرم(به عنوان نمونه‌ای از یک فرم ساز رایگان رایج در ایران) با زبان فارسی و زبان‌های مشابه که راست به چپ هستند، سازگار نیستند. و قابلیت سفارشی‌سازی پیام‌های سیستمی به زبان فارسی را ندارند.

دوم، در استفاده‌های حرفه‌ای که کاربر باید حساب کاربری خود را شارژ کند، مبالغ با توجه به نرخ برابری دلار به ریال بالاست و اصولا امکان پرداخت به ارز خارجی برای کاربران ایرانی دشوار است.

پُر‌س‌لاین کاملا با زبان فارسی سازگار است و در مقایسه با بسیاری از نمونه‌های خارجی، ویژگی‌های ممتاز و مشابهی را به قیمت یک سوم آن‌ها در اختیار کاربران فارسی‌زبان قرار می‌دهد.

در جدول زیر می‌توانید مقایسه‌ای از سرویس‌های خارجی را با پُرس‌لاین مشاهده کنید:

پُرسلاین گوگل ‌فرم سروی مانکی
سازگاری با زبان فارسی
سوالات استاندارد
سوالات پیشرفته
عدم محدودیت در تعداد سوال به ازای هر پرسشنامه تنها ۱۰ سوال در کاربری رایگان
عدم محدودیت در تعداد پاسخ (نسخه رایگان) ۱۰۰ پاسخ ۱۰۰ پاسخ
عدم محدودیت در تعداد پاسخ (نسخه غیر رایگان)
بانک پرسشنامه‌های استاندارد آماده
افزودن شرط به سوال تنها در سوال چند گزینه‌ای
افزودن امتیاز به سوال
تعریف متغیر و درج اطلاعات مخفی
استفاده از امتیاز در متن سوال‌ها
استفاده از پاسخی در متن سوال دیگر
سفارشی‌سازی صفحه تشکر بعد از ارسال پاسخ‌ها
افزودن تصویر در پس‌زمینه و تم‌های آماده برای رنگ‌بندی پرسشنامه
حذف برندینگ
انواع شیوه‌های ارسال:
ارسال در شبکه‌های اجتماعی
نمایش پاپ‌آپ
قراردادن در وب‌سایت
تامین امنیت اطلاعات توسط پروتکل SSL
انواع شیوه‌های احراز هویت در هنگام ورود به مطالعه ورود با گوگل
تنظیم ایمیل‌های اطلاع‌رسانی به ازای پاسخ‌های دریافتی
گزارش‌های گرافیکی عمومی
پارادیتا و شاخص‌های پاسخ‌دهی
جدول نتایج و خروجی اکسل
افزودن فیلترهای پیشرفته به نتایج و تولید گزارش‌های تحلیلی متنوع

فرم ساز آنلاین پُرس‌لاین چگونه به کسب‌و‌کارها کمک می‌کند؟

اصولا استفاده از هر ابزاری در سازمان ریشه در دو بخش دارد. اول، در حوزه کسب و کاری چه منفعتی ایجاد می‌کند و دوم در حوزه فناوری اطلاعات، جایگاه این ابزار در استراتژی فناوری اطلاعات سازمان کجاست(چنین تفکیکی صرفا جهت توضیح بهتر مطلب است؛ در عمل کلیه ابعاد سازمان همراستا با یکدیگر باید به فعالیت بپردازند). در ادامه به این دو بُعد می‌پردازیم.

در حوزه کسب‌و‌کار: پیشنهاد هر سرمایه‌گذاری نرم‌افزاری باید یکی از این چهار مزیت را برای کسب و کار به ارمغان بیاورد تا اصولا قابل بررسی و تصمیم‌گیری باشد: موجب افزایش هزینه یا افزایش فروش شود، موجب افزایش رضایت مشتری شود، موجب افزایش رضایت کارکنان شود، به تعالی عملیاتی سازمان منجر شود.

که در شرایط ساخت فرمها توسط تیم‌های فنی درون سازمان، ایجاد وطراحی فرمها شامل آماده‌سازی سوال‌ها، کُد‌نویسی آن‌ها، طراحی گرافیکی و تست نهایی از دو هفته تا دو ماه طول می‌کشد و ۲ تا ۴ نفر از نیروهای سازمان را درگیر خواهد کرد.

در قدم ارسال فرم و شروع جمع‌آوری داده‌ها، برای زیرساخت فنی، بکاپ‌گیری، حفظ امنیت سرور باید تمهیداتی اندیشیده شود. این قدم نیز بین دو هفته تا دو ماه زمان می‌برد. به دلیل پیچیدگی‌های بسیار زیاد فنی، معمولا سازمان‌ها برای یکی از مهم‌ترین بخش‌ها یعنی تحلیل و گزارش اقدامی نمی‌کنند و در عمل داشبوردی بدین منظور ایجاد نمی‌شود. در مجموع، حداقل ۴ میلیون تومان هزینه تمام‌شده تنها برای یک فرم است.

چرا که با پُرس‌لاین، گام اول یعنی ساخت و طراحی فرم آنلاین چند ساعت تا نهایتا یک هفته زمان احتیاج دارد. سازمان نیازی به هیچ اقدامی برای پیشبرد گام دوم یعنی ارسال فرم و جمع‌آوری داده‌ها ندارد و مهم‌تر از همه داشبوردی برای تحلیل و گزارش آنی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. در نتیجه با پُرس‌لاین ارزان‌تر، سریع‌تر و راحت‌تر هر نوع فرم آنلاینی را می‌توان ایجاد و طراحی کرد و گزارشات آماری بر روی داده‌های جمع‌آوری‌شده دریافت کرد.

در حوزه فناوری اطلاعات: پُرس‌لاین یک سرویس نرم‌افزاری یا Software as a Service(SaaS) است. استفاده از سرویس‌های نرم‌افزاری روندی رو به رشد در دنیاست. این روند ناشی از مزایای فراوانی است که برون‌سپاری فناوری اطلاعات برای سازمان به همراه آورده است. به تصریح IBM ، سرویس‌های نرم‌افزاری نه تنها صرفه‌جویی زمان و هزینه‌ای برای سازمان دارند بلکه پیچیدگی‌های یکپارچگی با دیگر پایگاه‌های داده و نرم‌افزارهای رایج در سازمان را از بین می‌برند و این امکان را تسهیل می‌کنند. در عین حال همواره به‌راحتی سازمان می‌تواند از به‌روز‌ترین نسخه نرم‌افزار استفاده کند.

سوال‌های متداول

چگونه فرم آنلاین بسازم؟

کافی است به سایت فرم ساز پرس‌لاین مراجعه کنید و با عضویت رایگان و چند درگ و دراپ ساده فرم آنلاین خود را بسازید یا از نمونه فرم‌های آماده پرس‌لاین استفاده کنید.

چرا پرس‌لاین را جایگزین فرم نگار گوگل (گوگل فرم) کنیم؟

پرس‌لاین بر خلاف Google Forms کاملا با زبان فارسی سازگار است و در مقایسه با گوگل فرم امکانات بسیار پیشرفته‌تری به عنوان یک فرم ساز آنلاین ارائه می‌کند. برای مقایسه دقیقتر پرس لاین و فرم نگار گوگل این جدول را مشاهده کنید.

آیا امکان دریافت اکسل و تحلیل داده ها وجود دارد؟

بله، دریافت داده‌ها به شکل اکسل و CSV از بخش گزارش در فرم ساز امکان‌پذیر است. همچنین در پنل کاربری امکان تعریف فیلترهای پیشرفته و مشاهده بخشی از دیتا و دریافت لینک‌های اختصاصی گزارش و نمودارها وجود دارد.

آیا نمونه فرم آماده دارید؟

در صفحه نمونه نظرسنجی‌ها دهها نمونه فرم آنلاین برای صرفه‌جویی در وقت و کمک به جمع‌آوری داده‌های باکیفیت‌تر وجود دارد که این فرمها را می‌توانید با یک کلیک به حساب کاربری خود در پُرس‌لاین اضافه کنید، اگر مایل به ایجاد تغییراتی در آن‌ها هستید، آن‌ها را ویرایش کنید و یا بلافاصله لینک آن ‌را برای مخاطبان خود ارسال کنید یا در وب‌سایت خود قرار دهید.

سازمان‌ها چه استفاده‌هایی از فرم ساز آنلاین می‌کنند؟

سازمان‌ها به کمک فرم ساز پرس‌لاین می‌توانند با ساخت پرسشنامه و فرم آنلاین، بهترین استفاده را از ارتباطات الکترونیک خود در جهت مدیریت تجربه مشتری، سنجش عملکرد کارکنان، انجام تحقیقات بازار و... داشته باشند و تصمیم‌های خود را برپایه تحلیل داده بنا کنند.

با پُرس‌لاین لذت کاربرپسند‌ترین فرم ساز آنلاین فارسی را تجربه کنید!
رایگان شروع کنید