پرسشنامه رضایت شغلی هرزبرگ

اگر از مدیران سازمان‌ها یا مسئولان منابع انسانی باشید قطعا می‌دانید که رضایت شغلی تا چه حد در افزایش کیفیت کار و روند رسیدن به اهداف سازمان اهمیت دارد. فرم‌های کاغذی از ابزار اولیه این سنجش‌ها و نظرسنجی‌ها بودند ولی در عین حال به پیچیده کردن شرایط هم کمک زیادی می‌کردند.

با استفاده از پرسشنامه رضایت شغلی هرزبرگ به صورت پرسشنامه آنلاین،‌ می‌توان از دغدغه‌های به‌وجودآمده به‌وسیله فرم‌های کاغذی رها شد و نیل به اهداف سازمان را افزایش داد.

پرسشنامه آنلاین رضایت شغلی هرزبرگ،‌ فرصتی برای گرفتن بازخورد از میزان رضایت کارکنان و کشف مانع‌های احتمالی در محل کار است. قطعا استفاده از این فرم به صورت آنلاین،‌ نتایجش را آسان‌تر از همیشه در دسترس مدیران قرار می‌دهد. سهولت و سرعت در روند تکمیل پرسشنامه و تحلیل نتایج آن باعث می‌شود امر سنجش رضایت شغلی تداوم داشته و کارکنان به حد مطلوبی از این رضایت برسند.

فردریک هرتزبرگ،‌ طراح این پرسشنامه نظریه‌ای مطرح کرد بر این مضمون که رضایت کارکنان تحت تاثیر مسائل بهداشتی و انگیزشی شکل می‌گیرد. موارد بهداشتی، مانند حقوق، دستمزد و نظارت، نارضایتی کارمندان از محیط کار را کاهش می‌دهد. موارد انگیزشی، مانند شناخت و موفقیت، کارکنان را فعال، خلاق و متعهد می‌کند.

وجود موارد بهداشتی در رضایت کارکنان تاثیری ندارد؛ در صورتی‌ که نبود آن‌ها باعث نارضایتی می‌شود. آنچه رضایت شغلی را افزایش می‌دهد موارد انگیزشی است. پرسشنامه رضایت شغلی هرزبرگ به سنجش این موارد می‌پردازد و نقاط ضعف و قوت شما را در مدیریت سازمانتان مشخص می کند. 

در پرس لاین پرسشنامه‌های رضایت شغلی معتبر، به‌صورت ازپیش‌آماده وجود دارد. شما فقط با ارسال پرسشنامه به شبکه‌های اجتماعی یا ایمیل پاسخ‌دهندگان می‌توانید بدون دردسر نیمی از مسیر را طی کنید. پس از تکمیل فرم و دریافت آنی نتایج، آمارها به شکل نمودار، چارت و جدول در پرس لاین موجود هستند و به‌راحتی قادر به تجزیه و تحلیل آن خواهید بود.

به‌ این‌ ترتیب می‌توانید پرسشنامه‌های کاغذی را کنار گذاشته و بدون داشتن دغدغه مرتب‌سازی و تنظیم آن‌ها به نتیجه کار فکر کنید. کافی است پرسشنامه آماده را استفاده کنید. 

نحوه ساخت پرسشنامه رضایت شغلی هرزبرگ

در پنل کاربری پرس لاین، به راحتی می‌توانید نمونه فرم آماده پرسشنامه رضایت شغلی هرزبرگ را استفاده کنید. هر تغییری در سوالات و طراحی پرسشنامه تنها با چند درگ و دراپ ساده امکان‌پذیر است. ممکن است بخواهید طراحی صفحات پرسشنامه را متناسب با لوگوی سازمان خود تغییر دهید یا رنگ‌بندی آن را با انتخاب از میان ده‌ها رنگ‌بندی آماده انتخاب کنید. همچنین می‌توانید در پس‌زمینه پرسشنامه، عکسی متناسب با برندینگ سازمان یا محتوای پرسشنامه قرار دهید.

در کاربری رایگان پرس لاین با استفاده از فیلم‌های آموزشی آزمون‌ساز آنلاین و نمونه فرم آماده می‌توانید به زبانی ساده ساخت انواع فرم و پرسشنامه را آموزش ببینید؛ به‌علاوه از «کاربری حرفه‌ای» و «کاربری سازمانی» پرس لاین اطلاعات جامعی بگیرید. در صورت نیاز به این  ویژگی‌های کافیست نسبت به ارتقاء پنل کاربری خود اقدام کنید.

نمونه فرم نظرسنجی و نمونه پرسشنامه‌های مرتبط