نمونه فرم نظرسنجی از اولیای مدرسه

فرم نظرخواهی از والدین دانش‌آموزان به شناخت دقیق‌تر دغدغه‌ها و خواسته‌های اولیای دانش‌آموزان کمک می‌کند. معلمان و مربیان مدارس و موسسات آموزشی از این نمونه نظرسنجی در فواصل زمانی مشخص استفاده می‌کنند تا با دریافت بازخوردهای اولیا، تجربه‌ آموزشی بهتری برای دانش‌آموزان رقم بزنند.

با استفاده از فرم آنلاین نظرسنجی اولیا در پرس‌لاین، نظرات والدین را درباره عملکرد مدرسه جمع‌آوری و امکان مشارکت اولیا در فرآیند بهبود آموزش در مدرسه را فراهم کنید.

فرم نظرسنجی از اولیای مدرسه چیست؟

فرم نظرخواهی از والدین دانش‌آموزان یکی از مهم‌ترین ابزارهایی است که می‌توان در مدرسه یا موسسه آموزشی برای دریافت بازخوردهای اولیا در راستای بهبود و ارتقای آموزش استفاده کرد.

چرا باید از فرم نظرخواهی از والدین دانش‌آموزان استفاده کرد؟

 • تشخیص میزان رضایت اولیا از عملکرد آموزشی معلمان و مدرسه اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا اگر والدین دانش‌آموز تجربه خوبی از آموزش فرزند خود در مدرسه شما داشته‌باشند، به احتمال زیاد فرزندان دیگر خود را هم در آینده در مدرسه شما ثبت نام می‌کنند یا به والدین دانش‌آموزان دیگر توصیه می‌کنند که مدرسه شما را انتخاب کنند.
 • اگر مدیر یک مدرسه ابتدایی هستید و می‌خواهید عملکرد معلمان مدرسه را از ابعاد مختلف مانند ایجاد علاقه در دانش‌آموز برای یادگیری و استفاده از روش‌های به‌روز برای آموزش به کودکان بررسی کنید، فرم نظرسنجی اولیا از معلم ابتدایی در همین راستا به شما کمک می‌کند که به والدین دانش‌آموز اطمینان دهید در مهم‌ترین دوران تحصیل دانش‌آموز از روش‌های جدید و کارا استفاده می شود.
 • از این فرم می‌توان به عنوان فرم نظرسنجی دانش‌آموزان از مدرسه هم استفاده کرد و نظرات دانش‌آموزان را حین برگزاری برنامه‌های مختلف درسی دریافت کرد. به علاوه می‌توان درمورد روش‌ها و فناوری‌هایی که معلمان در فرآیند تدریس استفاده می‌کنند نیز نظرخواهی کرد.
 • نمونه فرم نظرسنجی اولیا از معلم در مدارس ابتدایی، دبیرستان‌ها و موسسات آموزشی که در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند کاربرد دارد. به کمک نمونه فرم نظرسنجی اولیا از معلم ابتدایی می‌توان میزان مشارکت اولیا در فرآیند یادگیری فرزندانشان را سنجید.
 • همچنین به کمک این پرسشنامه می‌توان سطح اعتماد والدین به روش‌های آموزشی مورد استفاده در مدرسه برای آموزش به فرزندانشان را بررسی کرد و موانعی را که والدین در مسیر آموزش فرزندشان احساس می‌کنند، شناسایی کرد.
 • فرم نظرسنجی والدین از معلمان کمک می‌کند نظرات والدین دانش‌آموز را درمورد وضعیت آموزشی فرزندشان بدانید. با استفاده از فرم نظرسنجی اولیا از عملکرد مدرسه ارتباطات موثرتری میان معلمان و اولیا دانش‌آموزان شکل می‌گیرد و معلمان می‌توانند به کمک ديدگاه‌ها و نظرات اولیا زمینه‌هایی را که نیاز به بهبود و بازنگری دارند شناسایی کنند و از روش‌های مفیدتری برای آموزش استفاده کنند.
 • همچنین می‌توان سوالاتی را در این فرم قرار داد و بررسی کرد اولیا در منزل چه مدت زمانی را به مشارکت در فرآیند یادگیری و تمرین کردن مباحث درسی با فرزند خود اختصاص می‌دهند.
 • اگر در مدرسه فعالیت‌های فوق برنامه برگزار می‌کنید طراحی و انتشار فرم نظرخواهی از والدین دانش‌آموزان یکی از بهترین فرصت‌ها برای سنجش رضایت اولیا از این فعالیت‌ها و دریافت بازخورد آن‌ها برای بهبود روند این برنامه‌هاست.
 • استفاده از نرم‌افزار فرم‌ساز آنلاین کمک می‌کند مناسب‌ترین سوالات را به بهترین روش از مخاطبان خود بپرسید. برای ساخت پرسشنامه نظرسنجی اولیا از عملکرد مدرسه به روش آنلاین می‌توانید از سوالات متنوعی مانند سوال چندگزینه ای، سوال متنی، سوال طیفی،گروه سوال در قسمت ایجاد فرم استفاده کنید.

مهم‌ترین سوالات فرم نظرسنجی از اولیای مدرسه

در فرم نظرسنجی اولیا از معلم می‌توان عملکرد مدرسه را از جنبه‌های زیر ارزیابی کرد:

 • میزان ایجاد انگیزه معلم در دانش‌آموزان
 • میزان بازخورد معلم به دانش‌آموزان و والدین آن‌ها درباره عملکرد آموزشی
 • میزان رضایت اولیا از خدمات آموزشی مدرسه
 • میزان در دسترس‌ بودن مسئولان مدرسه و معلمان به منظور برقراری ارتباط با اولیا و دریافت پیشنهادها و نظرات اولیا
 • ارزش‌ها و اهداف آموزشی مدرسه
 • میزان رضایت اولیا از کمیت و کیفیت فعالیت‌های ورزشی و فرهنگی فوق برنامه و بررسی نظرات آن‌ها درمورد برنامه‌ها و اردوهای تفریحی مدرسه

چطور با پرس‌‌لاین فرم نظرسنجی از اولیای مدرسه را حرفه‌ای بسازیم؟

برای برگزاری ساده و سریع نظرسنجی اولیا، نمونه فرم نظرسنجی اولیا از معلم را به حساب کاربری خود در پرس‌لاین اضافه کنید یا فرم مورد نظر خود را از صفر طراحی کنید.

اگر فعالیت‌های فوق برنامه برگزار می‌کنید و می‌خواهید تنها با طراحی یک فرم، نظرات‌ مخاطبان را درمورد چند برنامه مختلف دریافت کنید، قابلیت متغیرهای محاسباتی و تعیین شرط به کمک شما می‌آید. با این قابلیت بر اساس نوع فعالیت فوق برنامه‌ای که والدین انتخاب می‌کنند، سوالات مربوط به همان فعالیت‌ها را از والدین بپرسید و به سادگی یک فرم چندمنظوره طراحی کنید که برای تمام انواع برنامه‌های مدرسه شما کاربرد دارد.

 به علاوه اگر می‌خواهید امکان شرکت در نظرسنجی را محدود به اولیای مدرسه کنید از قابلیت احراز هویت پاسخ‌دهنده‌ها استفاده کنید و لیستی از کدهای مربوط به والدین مانند شماره ملی یا شماره موبایل بارگذاری کنید تا فقط افرادی که این کدها را دارند، وارد پرسشنامه شوند و امکان شرکت در نظرسنجی را داشته باشند.

روش‌های مختلفی برای به‌اشتراک‌گذاری لینک نظرسنجی با والدین دانش‌آموزان وجود دارد. ارسال لینک نظرسنجی به ایمیل اولیا و به‌اشتراک‌گذاری پیامکی از ساده‌ترین و رایج‌ترین روش‌ها است.

روش دیگر به‌اشتراک‌گذاری پرسشنامه قرار دادن آن در وبسایت مدرسه یا موسسه است. برای این کار با استفاده از افزونه وردپرس پرس‌لاین به سادگی نظرسنجی‌های اولیا را در سایت قرار دهید و بدون نیاز به کدنویسی تعامل والدینی را که به وبسایت مدرسه مراجعه می‌کنند، افزایش دهید.

پس از ارسال پرسشنامه برای اولیای دانش‌آموزان، به قسمت گزارش در حساب کاربری خود مراجعه کنید و پاسخ‌های دریافتی را در قالب جدول نتایج و نمودارهای گرافیکی متنوع مشاهده کنید.

برای استفاده از تمام این امکانات کافیست در پرس‌لاین همین حالا ثبت‌نام کنید و اولین پرسشنامه خود را بسازید. اگر سوالی دارید یا نیاز به راهنمایی بیشتری دارید به support@porsline.ir ایمیل بزنید.

نمونه فرم نظرسنجی و نمونه پرسشنامه‌های مرتبط