پرسشنامه بازاریابی مد و فشن

صنعت مد و فشن دائما در حال تغییر و تحول است. تطابق با سلیقه‌ها و نیازهای مشتریان، شناخت رقبا و استفاده از برنامه‌های بازاریابی مناسب، عوامل اساسی موفقیت در این صنعت هستند. پرسشنامه بازاریابی مد و فشن به عنوان ابزاری قدرتمند در دسترس کسب‌وکارهای این صنعت، به تجزیه و تحلیل بازار کمک می‌کند.

این پرسشنامه‌ به کارآفرینان، طراحان، تولیدکنندگان و فروشندگان محصولات مد و فشن این امکان را می‌دهد تا به دیدگاهی عمیق در مورد ترجیحات مشتریان، فراتر از رنگ و جزئیات طراحی محصولات دست یابند. 

پرسشنامه بازاریابی مد و فشن چیست؟

پرسشنامه بازاریابی مد و فشن برای جمع‌آوری اطلاعات و داده‌های مرتبط با صنعت مد و فشن و نیاز‌های مشتریان در این زمینه استفاده می‌شود. بر اساس اطلاعات جمع‌آوری‌شده در این پرسشنامه می‌توان اقداماتی برای تطابق محصولات و خدمات مد و فشن با تقاضای مشتریان انجام داد. 

مواردی که معمولا در پرسشنامه بازاریابی مد و فشن مورد بررسی قرار می‌گیرند عبارتند از:

 • نیازها و ترجیحات مشتریان
 • ارزیابی رضایت مشتریان از محصولات یا خدمات مد و فشن ارائه‌شده توسط کسب‌وکارها.
 • بررسی عملکرد رقبای شما در صنعت مد و فشن.
 • استراتژی‌های بازاریابی مد و فشن که مرتبط با تبلیغات، قیمت‌گذاری و ارتباط با مشتریان هستند.
 • بررسی روند‌ها و گرایش‌های مد و فشن در خصوص موضوعاتی مانند رنگ‌، مدل‌، جنس‌ و جزییات مرتبط با طراحی و تولید محصولات مد.
 • ارزیابی شناخت مشتریان از برند و شناخت‌پذیری کسب‌وکارها در صنعت مد
 • شناخت ترجیحات مشتریان در خصوص روش‌ خرید (آنلاین یا حضوری) و تاثیر آن بر تصمیم خرید مشتری.

پرسشنامه‌ بازاریابی مد و فشن به کسب‌وکارهای فعال در این حوزه کمک می‌کند تا الگوهای بازار خود را بهتر درک کنند و استراتژی‌ تجاری خود را بهبود دهند.

چرا باید پرسشنامه آنلاین بازاریابی مد و فشن بسازیم؟

اطلاعات به‌دست‌آمده از پرسشنامه بازاریابی مد و فشن در خصوص نیازها و ترجیحات مخاطبان، می‌تواند برای طراحی محصولات و خدمات مطلوب مشتریان مفید باشد.

با تحلیل پاسخ‌های مشتریان به سوالات پرسشنامه در فرآیند تحقیقات بازار، کسب‌وکارها می‌توانند مشکلات موجود در محصولات و خدمات خود را شناسایی کنند و تغییرات متناسب را اعمال کنند تا رضایت مشتریان را افزایش دهند.

پرسشنامه بازاریابی مد و فشن به شما کمک می‌کند تا با رقبای خود بهتر آشنا شوید. این اطلاعات می‌تواند در تعیین مزایا و تفاوت‌های محصولات و خدمات شما با رقبا کمک کند. با تجزیه و تحلیل داده‌های جمع‌آوری‌شده از طریق این پرسشنامه، کسب‌وکارها می‌توانند استراتژی‌های بازاریابی، تبلیغات و قیمت‌گذاری خود را هدفمندتر طراحی کنند و بهتر تصمیم‌گیری کنند.

پرسشنامه بازاریابی مد و فشن همچنین به کسب‌‌وکارها کمک میکند تا تصویر برند موجود در ذهن مشتری را بهبود دهند و برند را تقویت کنند.

مد و فشن صنعتی پویا و پررقابت است، بنابراین استفاده از پرسشنامه‌ بازاریابی مد و فشن می‌تواند به کسب وکارها در مواجهه با تغییرات سریع این صنعت و بهبود روندها  کمک کند.

نمونه سوالات پرسشنامه بازاریابی مد و فشن

در ادامه چند نمونه از سوالات پرسشنامه بازاریابی مد و فشن آورده شده است:

 • ترجیحات و اولویت‌های شما در خرید لباس و مدل‌های مورد علاقه‌تان چیست؟
 • آیا در تصمیم خرید محصولات مد، نام تجاری و برند محصول اهمیت دارد؟
 • چگونه با جدیدترین محصولات مد آشنا می‌شوید؟ آیا از رسانه‌ها، شبکه‌های اجتماعی یا دیگر روش‌ها استفاده می‌کنید؟
 • قیمت‌ محصولات مد در تصمیم به خرید شما تا چه اندازه تاثیرگذار است؟
 • آیا تجربه خرید آنلاین لباس و اکسسوری تجربه خرید حضوری شما را تغییر داده است؟
 • تبلیغات و بازاریابی محصولات مد از طریق شبکه‌های اجتماعی، چه میزان بر تصمیم خرید شما تاثیر می‌گذارد؟
 • تاکنون از چه برندهای مد معروفی خرید کرده‌اید؟ چرا؟
 • آیا جنس و مواد‌ مورد استفاده در تولید لباس و محصولات مد برای شما اهمیت دارد؟
 • چقدر به تطابق لباس‌ها و اکسسوری مد از نظر طراحی و رنگ‌ها اهمیت می‌دهید؟
 • تجربه خرید خود از فروشگاه‌های مد و برندهای مشهور را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
 • چه نوع محتوای مرتبط با مد و فشن را در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنید؟
 • آیا از خدمات مشتریان فروشگاه‌ها و برندهای مد در خریدهای خود راضی هستید؟

چگونه با پرس‌لاین پرسشنامه بازاریابی مد و فشن را حرفه‌ای بسازیم؟

اگر به دنبال روشی ساده و کم‌هزینه برای بررسی نظرات و علایق مخاطبان خود هستید، نمونه پرسشنامه آنلاین بازاریابی مد و فشن یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌‌توانید از آن استفاده کنید. ویرایش و تغییر سوالات این نمونه پرسشنامه آماده به کمک امکانات فرم‌ساز پرس‌لاین به سادگی امکان‌پذیر است. 

پس از طراحی پرسشنامه لینک آن را از قسمت ارسال کپی کنید و برای مخاطبان هدف خود ارسال کنید. اگر بخواهید پرسشنامه را در سایت خود نمایش دهید کافی است از کد مخصوص قرار دادن در سایت استفاده کنید. در این صورت طیف گسترده‌ای از مخاطبان شما به پرسشنامه دسترسی خواهند داشت.

پرس‌لاین امکانات پیشرفته‌ای برای گزارش‌گیری از نتایج پرسشنامه نیز ارائه می‌کند. قابلیت فیلترهای پیشرفته در کاربری سازمانی، امکان دسته‌بندی نتایج مربوط به گروه‌های مختلف پاسخ‌دهندگان را فراهم می‌کند. 

مثلا اگر یکی از سوالات پرسشنامه شما در مورد بازه سنی پاسخ‌دهنده باشد، می‌توانید برای هر بازه یک فیلتر تعریف کنید و جدول نتایج و نمودارهای مربوط به پاسخ‌دهندگان هر بازه را بصورت جداگانه مشاهده کنید.

با این امکان تحلیل دقیق‌تری از تفاوت علایق و ترجیحات خرید گروه‌های مختلف مخاطبان هدف خود خواهید داشت. 

همچنین در قسمت تحلیل و نمودارها می‌توان لینک صفحه نمودارها را دریافت کرد و با افراد دیگر به اشتراک گذاشت. افراد با ورود به این لینک، نمودارهای تجمیعی پاسخ‌های هر سوال را بر اساس جدیدترین پاسخ‌های ثبت‌شده مشاهده می‌کنند.

برای استفاده از تمام این امکانات کافیست در پرس‌لاین همین حالا ثبت‌نام کنید و اولین پرسشنامه خود را بسازید. اگر سوالی دارید یا نیاز به راهنمایی بیشتری دارید به support@porsline.ir ایمیل بزنید.

نمونه فرم نظرسنجی و نمونه پرسشنامه‌های مرتبط