نمونه نظرسنجی ارزیابی معلمان

فرم نظرسنجی در مورد معلم به معلمان و مدیران کمک می‌کند که جنبه‌های مختلف عملکرد معلم را بررسی کنند، نظرات ثبت‌شده را تجزیه و تحلیل کنند و بر اساس بازخوردهای شرکت‌کنندگان در نظرسنجی، به راهکارهای مفیدی برای بهبود عملکرد حرفه‌ای معلمان دست یابند.

شما می‌توانید با استفاده از امکانات متنوع پرس‌لاین، فرم آنلاین ارزیابی معلم بسازید و از گزارش‌های تحلیلی و پاسخ‌هایی که دانش‌آموزان و اولیای ‌آن‌ها ثبت کرده‌اند، برای بهبود و پیشرفت عملکرد معلم و ارتقای کیفیت آموزش بهره بگیرید. در ادامه نکاتی را در خصوص نظرسنجی درمورد معلمان و نحوه ساخت یک فرم ارزیابی معلم حرفه‌ای ارائه می‌کنیم.

فرم ارزیابی معلمان چیست؟

فرم ارزیابی معلم ابزاری است که به شما کمک می‌کند شناخت کاملی از نقاط قوت و ضعف عملکرد معلم در زمینه‌های مختلف پیدا کنید. به کمک این فرم، معلم می‌تواند نقاط قوت خود را تقویت کند و زمینه‌هایی را که عملکرد ضعیف‌تری دارد شناسایی کند و برای بهبود آن موارد برنامه‌ریزی کند.

برای ارائه آموزش‌ اثربخش و باکیفیت به دانش‌آموزان، لازم است عوامل مختلفی در نظر گرفته شوند که بعضی از آن‌ها عبارتند از: برقراری ارتباط موثر معلم با دانش‌آموزان، برنامه آموزشی هدفمند و مدون، استفاده از ابزار هوشمند و روش‌های مدرن تدریس، بهره‌گیری از روش‌های مناسب برای سنجش میزان یادگیری دانش‌آموزان و برگزاری آزمون، مشارکت داشتن دانش‌آموزان در فرایند تدریس و توجه به کار گروهی.

 با ساخت نظرسنجی ارزیابی معلم می‌توانید یک نظرسنجی جامع درمورد همه ابعاد عملکرد آموزشی معلم داشته باشید که شامل سوالاتی در خصوص هر یک از جنبه‌های مذکور باشد.

 

چرا باید فرم ارزیابی معلمان بسازیم؟

اگر شما مدیر یک مدرسه یا موسسه آموزشی هستید که می‌خواهید سطح کیفی یادگیری دانش‌آموزان خود را بهبود دهید و امکان بهره‌گیری از روش‌های اثربخش تدریس را برای معلمان مدرسه فراهم کنید، استفاده از فرم ارزیابی معلم روشی بهینه برای دستیابی شما به این اهداف است.

جمع‌آوری اطلاعات و ارزیابی داده‌های ثبت‌شده از طریق فرم آنلاین نظرسنجی درمورد معلم علاوه بر این که ساده‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر از سایر روش‌های ارزیابی معلم توسط دانش‌آموزان است، سرعت دریافت بازخورد از دانش‌آموزان و اولیا را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

همچنین شما می‌توانید یک نمونه فرم نظرسنجی اولیا از معلم ایجاد کنید و میزان مطابقت عملکرد معلمان را با استانداردهای آموزشی مدرسه خود اندازه‌گیری کنید. با ارسال فرم ارزیابی معلمان در فضای مجازی می‌توانید بدون محدودیت زمانی و بدون نیاز به حضور فیزیکی اولیا و دانش‌آموزان برای تکمیل فرم ارزیابی، اطلاعات موردنظر خود را جمع‌‌آوری و دریافت کنید.

چطور با پرس‌‌لاین فرم ارزیابی معلمان را حرفه‌ای بسازیم؟

شما می‌توانید پس از ساخت حساب کاربری در پرس‌لاین، از نمونه فرم آنلاین ارزیابی معلمان استفاده کنید و متناسب با نام دروس و معلمان مدرسه این نظرسنجی آماده را ویرایش کنید. به علاوه، این امکان وجود دارد که فرم نظرسنجی سفارشی‌سازی‌شده خود را طراحی و اجرا کنید به‌صورتی که شامل همه پرسش‌های مورد نظر شما برای بررسی بازخورد دانش‌آموزان نسبت به استراتژی‌های آموزشی معلم باشد.

درصورتی که می‌خواهید نظرات دانش‌آموزان را در خصوص شاخص‌های مختلف ارزیابی در قالب یک بازه طیفی یا عددی دریافت کنید، می‌توانید از انواع گوناگونی از سوالات از جمله سوالات طیفی و درجه‌بندی استفاده کنید. همچنین نوع سوال متنی انتخابی مناسب برای زمانی است که می‌خواهید شرکت‌کنندگان در نظرسنجی نظرات و پیشنهادهای خود را ثبت کنند.

اگر می‌خواهید دانش‌آموز در یک فرم، نظرات خود را درمورد چند معلم به‌صورت همزمان ثبت کند، می‌توانید با استفاده از ویژگی افزودن شرط به پرسشنامه خود، به پاسخ‌دهنده این امکان را بدهید که با انتخاب نام هر معلم در یک سوال چندگزینه‌ای به گروه سوالات مرتبط با ایشان هدایت شود و ثبت نظرات خود را به ترتیب برای همه معلمان انجام دهد.

به این ترتیب بدون نیاز به طراحی فرم‌های جداگانه برای نظرسنجی در مورد هر معلم، می‌توانید یک فرم جامع طراحی کنید و ارزیابی معلمان را به روشی ساده‌تر و یکپارچه‌تر انجام دهید.

پس از ساخت نظرسنجی، برای دریافت پاسخ از دانش‌آموزان و اولیا، تنها لازم است لینک ارسال فرم را از طریق شبکه‌های اجتماعی یا وبسایت مدرسه برای کاربران بفرستید و با فعال کردن گزینه «به اشتراک گذاری لینک پرسشنامه» در صفحه تشکر پایانی، از دانش‌آموزان بخواهید که این نظرسنجی را با دوستان و همکلاسی‌های خود به اشتراک بگذارند تا بتوانید پاسخ‌های بیشتری دریافت کنید.

برای استفاده از تمام این امکانات کافیست در پرس‌لاین همین حالا ثبت نام کنید و اولین پرسشنامه خود را بسازید. اگر سوالی دارید یا نیاز به راهنمایی بیشتری دارید به support@porsline.ir  ایمیل بزنید.

نمونه فرم نظرسنجی و نمونه پرسشنامه‌های مرتبط