فرم ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی صحیح و به موقع عملکرد کارکنان نرخ خروج آن‌ها از سازمان را کاهش می‌دهد، بهره‌وریشان را افزایش می‌دهد و نهایتا منجر به رضایت بیشتر کارکنان و کارفرماها خواهد شد.

فرم ارزیابی عملکرد کارکنان در کنار جلسات مصاحبه ارزیابی، جزو ضرورت‌های هر ارزشیابی عملکردی محسوب می‌شود. اگر این فرم به شکل آنلاین باشد امکاناتی به شما و سازمانتان می‌دهد که به کمک  آن می‌توانید هزینه‌های جاری را بکاهید و زمان کمتری را برای ارزیابی عملکرد کارکنان اختصاص دهید. 

فرم ارزیابی عملکرد کارکنان چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

پرسشنامه ارزیابی عملکرد کارکنان که نوعی چک لیست برای ارزیابی عملکرد کارمندان هر سازمان است معمولا در جلسات ارزیابی استفاده می‌شود. فرم‌های ارزیابی عملکرد فرصتی مناسب در اختیار مدیر سازمان و کارمند قرار می‌دهد تا درباره موفقیت‌ها، پیشرفت‌ها یا بهبودهای کاری هر کارمند تعامل و گفتگو کنند.

فرض کنید سازمانی با بیش از هزار کارمند هستید. برای این‌که بتوانید بهره‌وری هریک را اندازه‌گیری کنید نیاز است تا معیارها و شاخص‌هایی برای سنجش عملکرد هریک قرار دهید و با همین شاخص‌ها حتی میزان حقوق دریافتی هر فرد را هم مشخص کنید.

به کمک فرم ارزیابی عملکرد کارکنان به صورت آنلاین می‌توانید این ارزیابی را برای هریک از کارمندان سازمان خود انجام داده و به صورت خصوصی نتیجه را برایش ارسال کنید. بدین ترتیب فرد می‌تواند بازخوردهای عملکردی خود را ببیند و اهدافی جدید برای بهبود عملکرد و رشد شخصی خود انتخاب کند.

حتی اگر مدیر یک شرکت خصوصی باشید و ارزیابی عملکرد را برای کسب‌وکار کوچک خود بخواهید به کارمندانتان بازخورد بدهید می‌توانید از این فرم استفاده کنید.

یکی از دلایل ترک شغل در بین کارمندان آمریکایی نداشتن بازخورد مدیران بوده است. از پرسشنامه ارزیابی عملکرد شغلی کارکنان برای این استفاده کنید که به کارمندانتان درباره کارهایشان بازخورد دهید، در صورت نیاز آن‌ها را تشویق کنید یا اهداف جدیدی برای توسعه و بهبودشان متصور شوید.

به کمک این فرم آنلاین می‌توانید نرخ خروج کارمندان را کاهش دهید، میزان رضایت شغلی آن‌ها را افزایش دهید، وفاداری شغلی را بهبود بخشید و نهایتا فضای رشد و تعامل را در سازمانتان تقویت کنید.

همچنین استفاده از فرم آنلاین به جای فرم کاغذی هزینه‌های شما را کاهش می‌دهد، زمان کمتری از شما می‌گیرد و اطلاعاتتان را همیشه منظم و در دسترستان می‌گذارد.

چطور فرم آنلاین ارزیابی عملکرد کارکنان را با پرس‌لاین سریع‌تر بسازیم؟

ساخت فرم آنلاین با پرس‌لاین بسیار ساده است. شما می‌توانید از نمونه فرم آماده ارزیابی عملکرد کارکنان استفاده کنید یا فقط با چند درگ و دراپ آن را بسازید.

اگر بخواهید پس از پایان ارزیابی، نمره‌ای برای هر کارمند در نظر بگیرید می‌توانید از قابلیت امتیاز استفاده کنید و برای هر سوال و پاسخ وزنی مشخص کنید. در نهایت سیستم به صورت خودکار برایتان نمره هر فرد را محاسبه می‌کند.

معمولا مباحث قانونی ممکن است پس از جلسات ارزیابی دردسرساز شود. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی نیز می‌توانید به کمک سوال آپلود فایل، مکالمات میان خود و کارمندتان را ذخیره کنید و برای همیشه روی پرونده وی نگه دارید.

در بخش گزارشات می‌توانید جدول گزارش‌های کارکردی هر فرد را به شکل انواع نمودار و چارت در اختیارش بگذارید.

برای این‌که پرسشنامه هر کارمند را به صورت اختصاصی و محرمانه برای او ارسال کنید می‌توانید از گزینه درج اطلاعات مخفی استفاده کنید. با قرار دادن ایمیل به عنوان متغیر، هر پرسشنامه دارای لینک اختصاصی ورود برای هر کارمند می‌شود. بدین ترتیب با بازکردن لینک اختصاصی هر فرد و پر کردن آن می‌توانید پرسشنامه او را به صورت شخصی نیز برایش ارسال کنید.

راه دیگری که ما نیز در این نمونه فرم از آن استفاده کرده‌ایم این است که در سوال اول از ارزیاب بپرسید کدام یک از کارمندان را می‌خواهد ارزیابی کند. سپس در بخش گزارش و جدول نتایج با اعمال فیلتر مخصوص هر فرد از سیستم بخواهیم ایمیل اطلاع رسانی را به ایمیل شخصی یا سازمانی مخصوص آن کارمند ارسال کند.

بدین ترتیب هر نفر نسخه‌ای از ارزیابی خود را به شکل ایمیل و محرمانه نیز دریافت کرده است و می‌تواند نتایج آن را با ارزیابی‌های بعدی مقایسه کند.

شما می‌توانید همین حالا با ثبت‌نام در پرس‌لاین و ساخت فرم ارزیابی عملکرد کارکنان، قدمی بزرگ برای پیشبرد اهداف مدیریت منابع انسانی خود بردارید. اگر برای ساخت فرم یا پرسشنامه خود سوالی داشتید می‌توانید از طریق ایمیل SUPPORT@PORSLINE.IR با ما در ارتباط باشید.

نمونه فرم نظرسنجی و نمونه پرسشنامه‌های مرتبط