ارزیابی ۳۶۰ درجه مدیران

ارزیابی 360 درجه مدیران روش و ابزاری است که به هر کارمند این فرصت را می‌دهد تا از سرپرست یا مدیر خود بازخورد عملکرد بدهد. البته این ارزیابی توسط افرادی تکمیل می‌شود که با مدیر مربوطه تعامل دارند.

با این روش بینشی کامل از مهارت‌ها و رفتارهای مدیران، چشم اندازها، اهداف و ارزش‌های مد نظر آن‌ها فراهم می‌شود. تنظیم این ارزیابی با فرم‌ساز آنلاین قابلیت‌هایی چون صرفه‌جویی در زمان،‌ نیرو و هزینه ‌را نیز به مزیت‌های قبلش اضافه می‌کند.

برای خیلی‌ها سوال است که بازخورد ۳۶۰ درجه چیست؟ باید گفت که فرآیند سنجش عملکرد منابع انسانی در سازمان‌های موفق همواره اتفاق می‌افتد. جک زنگر ارزیابی ۳۶۰ را به‌عنوان بخش مرکزی برنامه‌های توسعه رهبری تشخیص داده است. در ادامه او می‌گوید بیش از ۸۵ درصد تمام شرکت‌های موفق از مدل ارزیابی ۳۶۰ درجه به عنوان سنگ‌بنای فرایند توسعه کلی رهبری خود استفاده می‌کنند.
جان بالدونی ، مشاور رهبری ، مربی و نویسنده کتاب رئیس خود را رهبری کنید می‌گوید که رهبری یعنی همه آن‌چه دیگران از رهبر درک می‌کنند. اگر رهبران ندانند که چگونه درک می‌شوند، عملکرد آن‌ها آسیب می‌بیند. با این وجود، هرچه رهبر در یک سازمان بالاتر باشد، دریافت بازخورد صادقانه دشوارتر است.

ساخت ارزیابی ۳۶۰ درجه مدیران به‌صورت آنلاین، دلواپسی‌های کارمندانی را که از بازخورد صادقانه هراس دارند رفع می‌کند. به این ترتیب دریافت دوره‌ای بازخورد رواج بیشتری پیدا می‌کند و اعتبار ارزیابی‌ها افزایش می‌یابد. با این روش نظرات مغرضانه نیز در بین دیگر نظرات خود را نشان می‌دهند.

پرس لاین به‌عنوان نرم افزار ارزیابی ۳۶۰ درجه، فرم ارزیابی ۳۶۰ درجه مدیران را در دسترس قرار داده است تا با حداقل زمان فرم آماده را استفاده کنید. امکان ارسال به شبکه‌های اجتماعی یا ایمیل پاسخ‌دهندگان و دریافت سریع نتایج و آمارها به شکل نمودار، چارت و جدول، از قابلیت‌های دیگری است که به روند کار سرعت می‌دهد.
سازمان‌ها به‌طور معمول از بازخورد ۳۶۰ به یکی از دو روش زیر استفاده می‌کنند:

۱. بازخورد به‌عنوان ابزاری برای کمک به مدیران در شناخت نقاط قوت و ضعف و موثرتر واقع شدن

اگر این بازخورد به‌درستی انجام شود، دریافت‌کنندگان بازخورد بینشی درباره چگونگی تصور دیگران دارند. این فرصتی است برای تعدیل رفتارها و ایجاد مهارت‌هایی که به آن‌ها امکان می‌دهد در شغل خود سرآمد باشند.

۲. بازخورد ۳۶۰ به عنوان ابزاری برای ارزیابی عملکرد مدیران

استفاده از سیستم بازخورد ۳۶۰ درجه برای ارزیابی عملکرد، اقدامی معمول است، اما همیشه ایده خوبی نیست. زمانی از ارزیابی ۳۶۰ برای اندازه‌گیری عملکرد به‌درستی استفاده می‌کنید که جو اعتماد را ایجاد کند. 

به این ترتیب دورنمایی سه‌بعدی از مدیر یا سرپرست گروه خواهید داشت که ویژگی‌های مثبت و منفی را مشخص می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد تا در تقویت موارد مثبت و کاهش موارد منفی تلاش کنید. 

نحوه ساخت ارزیابی ۳۶۰ درجه مدیران

پس از ثبت‌نام در پرس لاین، در پنل کاربری خود، به‌راحتی می‌توانید نمونه پرسشنامه ارزیابی ۳۶۰ درجه را استفاده کنید یا از صفر بسازید. هر تغییری در سوالات و طراحی پرسشنامه تنها با چند درگ و دراپ ساده امکان‌پذیر است. دانلود رایگان پرسشنامه ارزیابی ۳۶۰ درجه هم کمک شایانی به تسریع این روند می‌کند ولی در پرس لاین شاخص‌های ارزیابی عملکرد ۳۶۰ درجه به‌صورت کامل تری موجود است. 

در پنل کاربری قادر هستید به صورت رایگان از امکانات موجود استفاده کنید. در صورت نیاز به ویژگی‌های دیگر «کاربری حرفه‌ای»، و «کاربری سازمانی»، کافیست نسبت به ارتقاء پنل کاربری خود اقدام کنید.

کاربری حرفه‌ای پراستفاده‌ترین کاربری پرس‌لاین است و نیازمندی‌های عمومی افراد و سازمان‌های کوچک و متوسط را پوشش می‌دهد. در کاربری حرفه‌ای پرس‌لاین می‌توانید از ویژگی‌هایی مثل افزودن شرط به پرسشنامه، تعریف امتیاز برای پاسخ‌های پرسشنامه، سفارشی‌سازی صفحه تشکر، دریافت انواع فایل از پاسخ‌دهندگان و تنظیم ایمیل‌های اطلاع‌رسانی استفاده کنید؛ اما اگر فرد یا سازمانی هستید که با طیف متنوعی از نیازمندی‌های ساده تا پیچیده روبرو هستید، امکانات کاربری سازمانی پرس‌لاین به شما کمک خواهد کرد.

نمونه فرم نظرسنجی و نمونه پرسشنامه‌های مرتبط